Кількість
|
Вартість
|
||
|
Креми для обличчя
Крем для обличчя є абсолютно необхідним косметичним засобом незалежно від віку та типу шкіри. З віком наша шкіра стає сухішою, кровообіг сповільнюється і шкірі не вистачає корисних жирів, тому після втрати еластичності і зниження відновлювальних процесів у шкірі, починають з’являтися перші зморшки, посилюється пігментація та колір обличчя тьмяніє.
Сама з цими проблемами і покликаний боротися крем для обличчя. Він містить воду, жири та композиції біологічно активних речовин. Крем - це буквально водостійкий щит, який утримує вологу в шкірі і не дозволяє їй випаровуватися. Ключову роль у виборі крему відіграє тип шкіри, а не ціна чи популярність бренду.
Як відомо, дерматологи виділяють чотири типи шкіри – нормальна, суха, жирна, комбінована.
Крем для комбінованого типу шкіри
Найпоширенішим є комбінований тип шкіри. На перший погляд, доглядати за такою шкірою досить клопітно. Однак виробники косметики давно вирішили цю проблему. І шляхів її вирішення два: можна використовувати два креми (для жирної і сухої шкіри) або підібрати максимально компромісний крем для всієї шкіри обличчя. Насправді це має бути ідеальний баланс зволожуючих і матуючих компонентів. Основними, але необов'язковими інгредієнтами якісного крему для комбінованої шкіри є:
- кальцій і цинк (можуть регулювати ліпідний обмін, мають протизапальну дію);
- нейлон-12 (синтетична речовина зі схожими функціями, що регулює ліпідний обмін в шкірі, візуально зменшує складки на зморшки на обличчі);
- натуральні олії (задіяні як зволожувачі, наприклад, екстракт кокосового горіха каприловий/каприновий тригліцерид).
Креми для жирної шкіри
Інгредієнти, що входять до складу крему для жирної шкіри, найчастіше такі ж, як і в кремах для комбінованого типу. Помилково вважати, що жирну шкіру необхідно сушити. Насправді її необхідно зволожувати, але робити це потрібно правильно. Гліцерин тут протипоказаний - він забиває пори, через що з'являються прищі. Часто креми для жирної шкіри мають легку гелеву основу або рідку консистенцію для швидкого вбирання. Матування шкіри забезпечують дрібні частинки крохмалю, що містяться в продукті. Також істотно поліпшити стан жирної шкіри можуть такі інгредієнти:
- екстракти трав (таких як алое, календула, деревій, вони заспокоюють шкіру і зменшують виділення жиру);
- вітаміни А і Е;
- цинк і сірка (мають виражену протизапальну дію);
- алантоїн (речовина з потужними відлущувальними, антиоксидантними і загоювальними властивостями, знімає подразнення і має в'яжучу дію);
- ріпакова олія (підвищує захисну функцію шкіри);
- бісаболол (протизапальний засіб);
- антисептики (наприклад, феноксіетанол, який бореться з бактеріями на поверхні шкіри).
Крем для сухої шкіри
Люди з цим типом шкіри дуже часто стикаються з відчуттям стягнутості і свербіння шкіри. Позбутися їх допоможе гліцерин. Якщо у вас суха шкіра, то головне правило догляду – зволожувати верхні шари, завдяки цьому шкіра буде м’якою та гладкою. Ефективними помічниками стануть емоленти, спеціальні жири і жирові речовини синтетичного і натурального походження. Отже, до складу основних інгредієнтів крему для сухої шкіри входять:
- гліцерин;
- емоленти (синтетичні та натуральні);
- гіалуронова кислота (речовина, яка утримує вологу в шкірі).
Крем для нормальної шкіри
Хоча назва цього типу шкіри говорить про легкий догляд, вона все ж потребує певних зусиль. Це як мінімум зволоження, а ще захист і живлення. З такою шкірою важливо дотримуватися важливого принципу - «не нашкодь», адже навіть хороший природний водно-ліпідний обмін може бути порушений неправильним доглядом. Такі креми часто мають рідку консистенцію і багаті такими компонентами:
- пропіленгліколь (зволожувач, важливий нюанс, цей компонент повинен бути в списку інгредієнтів якомога ближче до кінця, а не на початку);
- сорбіт;
- мінеральна олія;
- екстракти водоростей;
- УФ-фільтри.
Крем для чутливої та схильної до алергії шкіри
Крім чотирьох перерахованих вище, існує ще один підтип шкіри - чутлива і схильна до алергії. Цей підтип може виникнути у будь-якого типу шкіри, неважливо, жирна вона або суха. Ця шкіра також вимагає особливого догляду та спеціального крему. У цих кремах кількість компонентів зведено до мінімуму, вони мають нейтральний колір і запах. Пропіленгліколь замінений на пентиленгліколь - він менше подразнює шкіру. Також переконайтеся, що немає такого емульгатора, як триетаноламін - він може викликати алергію. Інші небезпечні компоненти - це консерванти (парабени), без них, на жаль, крем просто не збережеться довго, але вони повинні бути якомога ближче до закінчення складу крему.